Album "Hel w obiektywie 2019"

W sobotę 29 czerwca podczas obchodów Święta Miasta Helu odbyło się uroczyste wodowanie albumu "Hel w obiektywie 2019" powstałego w ramach działań grupy o nazwie "Hel w obiektywie" działającej na Facebooku, a wydanego dzięki nakładom Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" we współpracy z Muzeum Helu oraz objętego patronatem burmistrza Helu p. Mirosława Wądołowskiego.

Na scenie Bulwaru Nadmorskiego burmistrz Helu p. Mirosław Wądołowski wręczył autorom fotografii zamieszczonych w albumie egzemplarze autorskie z dedykacją. Założycielka oraz administratorska grupy p. Ewa Wójcik w kilku słowach opowiedziała o początkach działalności grupy na FB oraz o samym albumie.

Album "Hel w obiektywie 2019" to już druga edycja albumu z fotografiami Helu powstałego w ramach działań grupy o nazwie "Hel w obiektywie" działającej na Facebooku. Grupa powstała w 2016 roku i skupia wokół siebie miłośników fotografii z wielu zakątków Polski i świata, których połączyła pasja fotografowania oraz miłość do Helu. Pomysłodawcą powstania grupy jest p. Ryszard Kretkiewicz, jej założycielką p. Ewa Wójcik, zaś w poprawnym jej funkcjonowaniu pomagają administratorzy: Monika Mucha, Ewa Peryt, Tomasz Wieczorek, Piotr Mikulski oraz wspomniani już Ewa Wójcik i Ryszard Kretkiewicz. Grupa na chwilę obecną liczy 5661 osób i ciągle się rozwija.

Najlepsze zdjęcia publikowane na łamach grupy trafiają do Galerii, stamtąd administratorzy grupy wybierają te, które trafią do albumu. Tegoroczny album zawiera 81 fotografii 35 autorów, album ma format A4 i twardą oprawę.

Wręczenie autorom zdjęć do albumu autorskich egzemplarzy z dedykacją od Burmistrza Helu p. Mirosława Wądołowskiego.

Sympatycznym momentem była chwila, w której każdy z autorów mógł opowiedzieć o swojej pasji jaką jest fotografowanie i o swoich związkach z Helem oraz o tym jak to się ze sobą splata, często stając się pasją całej rodziny.

Na zdjęciu powyżej autorzy obecni podczas "wodowania" albumu. Od lewej: Witold Pisarski, Katarzyna Stempniak, Wiesław Wójcik, Marta Posyłek, Robert Mucha, Monika Mucha, Rafał Kopyt, Kasia Foigt, Ewa Wójcik.

Pozostali autorzy zdjęć zamieszczonych w albumie "Hel w obiektywie 2019": Monika Ananicz-Klajbor, Marek Bartosiewicz, Jacek Bieliński, Łukasz Biliński, Magdalena Gładysz, Izabela Jakubowicz, Tomasz Jóźwiak, Edward Kaczmarczyk, Ryszard Kretkiewicz, Jacek Krzysztoforski, Dariusz Krzyształowski, Agnieszka Kubilus, Joanna Kwaśniewska, Dariusz Maliszewski, Marcin Mateo, Karolina Megger, Piotr Mikulski, Ryszard Nowak, Ewa Peryt, Michał Poniatowski, Piotr Rubanik, Agnieszka S-ka, Kamila Stańczak-Strumiłło, Bartek Szmidt, Wojciech Walczuk, Natalia Woźniczka.

Burmistrz Helu ze swojej strony złożył zapewnienie, że Urząd Miasta wesprze wydanie kolejnego przyszłorocznego albumu, co potwierdziła p. Ewa Wójcik wspominając, że fotografie do albumu 2020 już są zbierane. Tym samym zachęciła wszystkich chcących również przyłączyć się do tej wspólnej zabawy w tworzenie niezwykłego albumu fotograficznego, by dołączali do grupy "Hel w obiektywie" do czego i my serdecznie zapraszamy.

Link do grupy:  https://www.facebook.com/groups/helwobiektywie/

Relacja z tego wydarzenia do obejrzenia na stronie:  https://www.youtube.com/watch?v=DDIFf1GcVgM

Ponadto warto wspomnieć, że rok temu ukazał się album "Hel w obiektywie 2018", a w nim zdjęcia Helu, które obejrzeć można również w ramach wystawy czasowej w Muzeum Helu.

Oba albumy, zarówno ten z 2018 jak i 2019 roku, można nabyć osobiście w Muzeum Helu oraz Muzeum Obrony Wybrzeża lub wysyłkowo pisząc na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Szczegółowe informacje w niebieskiej ramce u dołu strony.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Miasto Hel oraz grupa "Hel w obiektywie".